Publiceringsdatum: 2026-03-04
Söker du efter ett jobb inom sanering och renhållning-sektorn? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som hotellstädare hos Ligula Hospitality Group AB. Sök nu om du är intresserad av att arbeta deltid hos Ligula Hospitality Group AB under tills vidare. De letar just nu efter nya medarbetare.
Att bo i närheten av Nacka kan vara en fördel för denna position, så om du redan bor i området bör du överväga att söka jobbet. Ligula Hospitality Group AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom hotellstädare. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Bli en del av teamet hos Ligula Hospitality Group AB som hotellstädare genom att ansöka senast lördag den fjärde april 2026.
Profilhotels Nacka är vårt nya hotell där storstad möter skärgård. Här bor man nära shopping, ett rikt kulturliv och fantastisk natur. Hotellet ger de bästa förutsättningarna för att gästen ska få en trevlig vistelse med extra guldkant.
Till vårt nyrenoverade ProfilHotels Nacka söker vi nu härliga medarbetare inom
housekeeping.
Älskar du att ge högklassig service och vill skapa en arbetsplats man är stolt över? Är du en person som delar med dig av erfarenheter och ger positiv energi till dina kollegor? Då är det dig vi söker!
Vi söker dig som har en naturlig fallenhet för att ge service, är noggrann som gillar att jobba i en positiv miljö med högt tempo.
Du möter utmaningar med ett leende och kommer med lösningar, du har erfarenhet inom serviceyrken och är öppen och hjälpsam. Du talar helst både svenska och engelska flytande.
Vi söker medarbetare, både deltid och extra vid behov. Samtliga roller har varierande arbetstider på både vardagar och helger, tillträde enligt överenskommelse. Vi söker främst dig som har erfarenhet av houskeeping och som kan jobba självständigt.
Rekrytering sker löpande så vänta inte utan ansök direkt.
Ligula Hospitality Group är moderbolag i en privatägd hotell- och restaurangkoncern i stark men långsiktig tillväxt. Vi äger, förvaltar och utvecklar välkända varumärken och koncept inom besöksnäringen och har sedan 2015 mer än fördubblat antalet hotell – med fortsatt expansion i fokus.
I dag består koncernen av 48 hotell i Sverige, Danmark och Tyskland som drivs under varumärkena ProfilHotels, Apartments by Ligula, Motel L, Good Morning Hotels och Collection by Ligula. Därutöver driver vi sex Best Western Plus-hotell genom avtal. Totalt sysselsätter vi cirka 800 årsanställda och omsätter över 1 500 MSEK.
Som arbetsgivare vill vi erbjuda trygga och schyssta villkor i en stabil organisation. Vi är anslutna till Visita genom kollektivavtal, vilket innebär ordnade arbetsvillkor, tjänstepension, försäkringar och andra viktiga förmåner.
Hos oss kombineras stabilitet och långsiktighet med möjligheten att utvecklas i en växande koncern. Vi strävar efter hållbara anställningar, tydliga strukturer och ett arbetsliv där du kan känna trygghet både idag och inför framtiden.
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Ligula Hospitality Group AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | Tills vidare |
| Organisationsnummer | 5567926497 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Hotellstädare |
| Yrkesområde | Sanering och renhållning |
Ligula Hospitality Group AB söker en person till denna tjänst som hotellstädare med placerings i Nacka. Om det låter intressant att arbeta som hotellstädare hos Ligula Hospitality Group AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-04.
Källa: Arbetsförmedlingen
Northclean Facility Services AB söker två personer till tjänsten som städare/lokalvårdare i Partille.
2026-03-02
Mer infoAnne Blom Städ & Service AB söker en person till tjänsten som städare/lokalvårdare i Norrtälje.
2026-02-17
Mer infoHemtrevligt i Skaraborg AB söker två personer till tjänsten som städare/lokalvårdare i Skövde.
2026-02-05
Mer info