Kvalitetsmedvetna personer sökes till fordonsindustrin

Publiceringsdatum: 2025-09-10

Är du intresserad av att jobba inom sanering och renhållning? Positionen som bilrekonditionerare hos Uniflex AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Om du vill arbeta heltid hos Uniflex AB, har de just nu en tjänst 3 månader – upp till 6 månader som kan passa dig.

Denna tjänst finns tillgänglig i Malmö som är tjänsteorten. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos Uniflex AB i rollen som bilrekonditionerare så har de just nu två lediga tjänster som skulle kunna vara en perfekt match för dig! Låt Uniflex AB hjälpa dig att uppnå dina karriärmål som bilrekonditionerare! Ansök seast tisdag den trettionde september 2025.


Jobbannons

Är du noggrann, har ett öga för detaljer och gillar bilar? Då har vi jobbet för dig!

Om tjänsten

Vi söker nu ett antal personer som ska jobba i Axess Logistics PDI. (Pre Delivery Inspection). I PDI:n så kommer du jobba med att säkerställa att bilen är klar för leverans till slutkund. Du kommer bland annat se till att alla dokument, bilmattor och dekaler är på sin plats. Övriga arbetsuppgifter så som biltvätt och fordonsförflyttning kommer också förekomma.

Arbetstiderna är måndag till torsdag 07-15:45 och fredagar 07-14:55.

Du kommer bli anställd av Uniflex och uthyrd till kund.

Dina arbetsuppgifter i huvudsak

En arbetsdag innehåller bland annat:

  • Kontroll av bilen
  • Lättare montering
  • Tvätt
  • Transport av bil från punkt A till punkt B

Vem är du?

För att passa till denna tjänsten måste du ha ett högt kvalitetstänk, jobba strukturerat, van vid att jobba med processer och vara noggrann. Som person så gillar du att ta egna initiativ utan att gå utanför vår kunds ramar.

Vi ser gärna att du jobbat med någon form av rekonditionering och du måste ha haft ditt körkort för manuell bil i minst 1 år.

Eventuella namngivna referenter bör ha kännedom om att de finns i dina ansökningshandlingar.

Uniflex är ett auktoriserat bemanningsföretag som arbetar med uthyrning och rekrytering. Uniflex finns i Sverige, Norge och Finland. I Sverige är vi drygt 3 000 anställda och finns på ett 40 tal orter. Vi är medlemmar i Almega Kompetensföretagen samt Byggföretagen och har kollektivavtal med LO, Byggnads, Unionen och Akademikerförbunden. Uniflex är kvalitets-, miljö- och arbetsmiljöcertifierade enligt ISO 9001, ISO 14001 samt ISO 45001.

På Uniflex ser vi våra medarbetare som vår viktigaste tillgång och därför erbjuder vi följande:

  • Kollektivavtal
  • Tjänstepension
  • Friskvårdsbidrag och andra personalförmåner
  • Försäkringar
  • Marknadsmässig lön
  • Karriär och utveckling

Vi söker ständigt efter nya kollegor som arbetar i enighet med våra värderingar affärsfokus, engagemang, glädje och ansvarstagande.

Om jobbet

Antal tjänster2
ArbetstidHeltid
FöretagsnamnUniflex AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning3 månader – upp till 6 månader
Organisationsnummer5566370341
Typ av anställningVanlig anställning
YrkeBilrekonditionerare
YrkesområdeSanering och renhållning

Ansökan

Uniflex AB söker två personer till denna tjänst som bilrekonditionerare med placerings i Malmö. Om det låter intressant att arbeta som bilrekonditionerare hos Uniflex AB skickar du in din ansökan senast 2025-09-30.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Servicepersonal till Haninge hemtjänst sökes

Assistansporten AB söker en person till tjänsten som städare i Haninge.

2025-08-19

Mer info

Barnvakt sökes till Kungsbacka 1-3ggr/v

NPF Barnvakten AB söker en person till tjänsten som barnvakt i Kungsbacka.

2025-09-10

Mer info

Erfaren städpersonal sökes till centrala Göteborg för omgående start

RA Hospitality i Norden AB söker en person till tjänsten som hotellstädare i Göteborg.

2025-09-09

Mer info