Publiceringsdatum: 2026-05-13
Skulle du vilja jobba inom sanering och renhållning? Vill du ta steget att arbeta som städare hos Sesab Service AB? Nu har du möjligheten. Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Helsingborg som är tjänsteorten.
Sesab Service AB söker efter fler duktiga individer som vill arbeta som städare. De har just nu tio lediga jobb som städare som kan vara av intresse för dig. Du har fortfarande tid att söka jobbet som städare hos Sesab Service AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är torsdag den tjugoförsta maj 2026.
Sesab Sevice AB är ett familjeägt företag som utför städ- och servicetjänster för privat och offentlig verksamhet. Vi åtar oss allt från kontors- och industristädning till fastighetsvård, utomhusrenhållning, materialhantering och receptionstjänster. Vi är stora nog att ständigt utveckla nya hållbara och miljövänliga metoder, samtidigt som vi är små nog att anpassa våra tjänster efter varje kunds speciella behov.
Kvalitet och miljöhänsyn är varje medarbetares angelägenhet och vi är kvalitetscertifierade enligt ISO 9001, miljöcertifierade enligt ISO 14001, arbetsmiljöcertifierade enligt ISO 45001 samt Svanenlicencierade sedan december 2013.
Företaget finns i Skåne, Halland, Västra Götaland samt delar av Småland.
Sesab Service AB ägs av moderbolaget Sesab Holding AB där även Lefa Yttre Miljö AB ingår.
Koncernen omsätter ca 100 miljoner och har 200 anställda. Vårt huvudkontor ligger i Malmö och vi har regionskontor i Helsingborg, Halmstad och Göteborg.
För perioden Juni-Augusti söker vi ett antal personer som kan jobba när ordinarie personal är på semester. Möjlighet till förlängning av anställning finns.
Vi söker dig som kan jobba från några timmar i veckan till heltid. Många av våra arbetspass är på tidig morgon.
Arbetsplatsen kan variera beroende var du placeras allt från Landskrona upp till Höganäs. Hänsyn tas såklart till var du bor.
För att vara aktuell för anställning hos SESAB AB skall du ha körkort, kunna tala och förstå svenska, det är viktigt att du kan läsa instruktioner och förstå dem.
Det är meriterande att ha tidigare erfarenhet av lokalvård.
Blir anställning aktuell skall du kunna presentera utdrag ur belastningsregistret.
Vi kommer att ha en öppet hus 20 Maj kl 13-15 samt 21 Maj kl 13-15 där du som är intresserad kan komma och presentera dig samt lämna CV hos Sesab på Karbingatan 32 Helsingborg
Varmt välkommen
| Antal tjänster | 10 |
|---|---|
| Företagsnamn | Sesab Service AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Organisationsnummer | 5567171839 |
| Typ av anställning | Behovsanställning |
| Yrke | Städare |
| Yrkesområde | Sanering och renhållning |
Sesab Service AB söker tio personer till denna tjänst som städare med placerings i Helsingborg. Om det låter intressant att arbeta som städare hos Sesab Service AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-21.
Källa: Arbetsförmedlingen
Hemrex AB söker två personer till tjänsten som städare/lokalvårdare i Helsingborg.
2026-05-10
Mer infoHelsingborgs kommun söker tjugo personer till tjänsten som hemhjälp i Helsingborg.
2026-04-08
Mer infoVeterankraft AB söker en person till tjänsten som städare/lokalvårdare i Helsingborg.
2026-01-27
Mer info