Publiceringsdatum: 2026-04-22
Är du på jakt efter en karriär inom sanering och renhållning? Här är din möjlighet att bli en del av teamet hos Hemfrid i Sverige AB genom att arbeta som städare/lokalvårdare. Om du vill arbeta deltid hos Hemfrid i Sverige AB, har de just nu en tjänst 3 månader – upp till 6 månader som kan passa dig.
Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Köping som är tjänsteorten. Hemfrid i Sverige AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom städare/lokalvårdare. Kolla in deras lediga tjänst för att se om du har vad som krävs. Söker du efter en spännande karriär som städare/lokalvårdare? Sök jobbet hos Hemfrid i Sverige AB senast söndag den trettioförsta maj 2026 och bli en del av deras team.
Vill du ha ett jobb där du verkligen gör skillnad i människors vardag? Hemfrid är Sveriges största företag inom hemstädning. Vi hjälper våra kunder med städning, fönsterputs och andra tjänster i hemmet, alltid med kvalitet och omtanke.
Nu söker vi dig som vill arbeta som städare i Köping. Hos oss blir du en del av ett internationellt team med kollegor från hela världen, tillsammans levererar vi service i världsklass!
· En tjänst på 50 %
· Kollektivavtal och trygga anställningsvillkor
· Fast månadslön – samma lön varje månad
· Milersättning mellan kunder för dig som kör egen bil i tjänst
· Betalt restid mellan kunderna
· Försäkringar (sjukdom, ansvar och tjänstepension)
· Vi värnar om din hälsa! Därför erbjuder vi ett friskvårdsbidrag på 2 400 kr per år
· Gratis mobilabonnemang
· Kostnadsfri utbildning i hemstädning samt vidareutbildningar inom service och städning
· Field Lead/Buddy – kontaktperson inom städning samt stöd till medarbetare ute på fältet
· Teamträffar och gemensamma fester
Hos oss får du rätt förutsättningar för att lyckas. Har du viljan, så ger vi dig verktygen för att briljera!
Vi söker dig som:
· Tycker om att arbeta både självständigt och i team
· Är noggrann, ansvarstagande och engagerad
· Vill utvecklas och lära dig mer
· Talar svenska eller engelska
· Kan arbeta flexibla arbetstider (måndag–fredag kl. 08.00–17.00)
· Är flexibel och trivs med att arbeta hos olika kunder
· B-körkort och bil
· Erfarenhet av städning eller serviceyrken
Ansök redan idag! Läs mer på www.hemfrid.se/karriar och ansök Har du frågor? Kontakta oss gärna på hr@hemfrid.se
Vi ser fram emot att höra från dig! ✨
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Hemfrid i Sverige AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 3 månader – upp till 6 månader |
| Organisationsnummer | 5565298444 |
| Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
| Yrke | Städare/Lokalvårdare |
| Yrkesområde | Sanering och renhållning |
Hemfrid i Sverige AB söker en person till denna tjänst som städare/lokalvårdare med placerings i Köping. Om det låter intressant att arbeta som städare/lokalvårdare hos Hemfrid i Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2026-05-31.
Källa: Arbetsförmedlingen
Hemfrid i Sverige AB söker en person till tjänsten som städare/lokalvårdare i Enköping.
2026-04-22
Mer infoHemfrid i Sverige AB söker en person till tjänsten som städare/lokalvårdare i Enköping.
2026-04-18
Mer infoHemfrid i Sverige AB söker en person till tjänsten som städare/lokalvårdare i Västerås.
2026-04-22
Mer info